Jak wybrać idealne gumowce
Obuwie jesienno-zimowe

Jak wybrać idealne gumowce?

Gumowce to buty, które mogą nie tylko świetnie wyglądać, ale także odpowiednio zabezpieczać stopy. To właśnie gumowce najlepiej służą wędkarzom, którzy mają do czynienia z podmokłym terenem. Jednak świetnie sprawdzą się na spacerach w lesie lub w trakcie deszczowej pogody. Tylko jak wybrać idealne buty gumowe?

Najlepszy rodzaj kaloszy

Jeśli chodzi o gumowce, trudno stwierdzić, które są jedynym odpowiednim wyborem, bo wszystko zależy od okoliczności. Tutaj możemy wyróżnić następujące gumowe buty:

  • gumofilce — są to gumowce przeznaczone z myślą o chłodnych zimowych dniach. Idealnie sprawdzą się przy topniejącym śniegu, kiedy stopy narażone są na zimno i wszechobecne mokrości.
  • gumiaki — to dłuższa wersja standardowych gumowców. Bardzo często wybierane przez wędkarzy.
  • nakładki na buty — gumowe nakładki na buty to wygodna opcja dla każdego, kto w drodze do pracy nie chce zmoczyć butów.

Oczywiście oprócz powyższych istnieją najpopularniejsze standardowe gumowce i to one górują i są najchętniej wybierane

żółte gumowce

Z jakiego materiału wykonane są buty gumowe?

Jeśli chodzi o kalosze, bardzo często wykonane są właśnie z gumy. Czasami można zaobserwować ocieplane opcje, które od środka pokryte są filcem lub innym izolującym materiałem. Dla dzieci najlepszą opcją są gumowce wykonane z pianki. Są w pełni wodoodporne, cieplejsze niż opcja z gumy, a dodatkowo niewiele ważą. To wygodna opcja dla maluszków, które męczy chodzenie w ciężkich butach. Jeśli chodzi o damskie gumowce, do ich produkcji bardzo często wykorzystywany jest kauczuk. Ten materiał pozwala na nietypowe wzory i zdobienia na butach. 

Gumowce – czy tylko na deszcz?

Gumowce to buty stworzone z myślą o deszczowych porach roku, jednak ludzie ubierają je coraz chętniej. Gumowce nosi się wtedy, kiedy śnieg topnieje lub rosa osadza się na trawie. To najlepsza opcja dla wędkarzy i grzybiarzy. Gumowce są wygodne i dobrze się prezentują.