buty robocze cat czarne skórzane
Obuwie BHP

Najlepsze z najlepszych – buty robocze Cat

Charakterystyczny znaczek Cat nie zawsze wyróżniał obuwie i odzież. Ten sam znak nosiły kiedyś maszyny rolnicze. Dowiedz się więcej o tej niezwykłej marce, która produkuje jedne z najlepszych butów roboczych na świecie.

Krótka historia marki Cat

Firma Caterpillar to dzieło Benjamina Holta oraz Daniela Besta a początek ich współpracy datuje się na rok 1904. Z początku spółka ta nazywała się Holt & Best a swą działalność skupiała na produkcji ciągników parowych.  W 1925 roku firma zmieniła nazwę na  Caterpillar Traktor Co, jednocześnie wprowadzając kolejne maszyny rolnicze i budowlane. Jakość produktów przyniosła firmie wielką sławę, co pozwoliło jej jeszcze bardziej rozwijać swą działalność. 1986 rok to kolejna zmiana  nazwy – tym razem na Caterpillar Inc. – nazwa ta miała oddawać różnorodność produkcji firmy. 

Odzież i obuwie wchodzą do asortymentu Cat

Cztery lata później w ofercie Caterpillar pojawia się odzież i obuwie sportowe oraz robocze. Szczególnie rozpoznawalne stają się buty robocze Cat – tak samo solidne i starannie wykonane jak wszystkie maszyny Caterpillar. Są tu buty, które doskonale sprawdzają się na trudnych terenach i w niesprzyjających warunkach pogodowych. Charakterystyczną ich cechą są podeszwy z bieżnikiem przypominającym oponę, co zapewnia doskonałą przyczepność, a zarazem ochronę stopy, podobnie jak wysokie, grube cholewki, dobrze dopasowane sznurówkami. 

buty robocze cat

Buty robocze Cat – wielofunkcyjne, a przy tym dobrze wyglądające

Buty Cat używane są powszechnie jako obuwie robocze do pracy w terenie, ale również jako sportowe, np. podczas wycieczek górskich. Część osób wybiera je też jako buty na zimę. Zdobyły zasłużoną popularność dzięki swojej wszechstronności i atrakcyjnemu wyglądowi, wyróżniając się wśród nieforemnych butów roboczych innych marek.