buty robocze
Obuwie BHP

Jakie buty robocze wybrać?

Dobre buty robocze są podstawowym elementem stroju służbowego, który nie tylko gwarantuje komfort przez cały dzień, ale zapewnia także bezpieczeństwo użytkownika. Aby odpowiednio spełniały swoje funkcje, należy dostosować je do potrzeb i zagrożeń w konkretnym środowisku pracy. Dostępne na rynku modele pozwalają wygodnie dopasować konkretny rodzaj obuwia do indywidualnych potrzeb pracownika.

Obuwie robocze – dlaczego warto ich używać?

Buty robocze zróżnicowane są pod względem wielu cech: zastosowania, koloru, materiału, z którego zostały wykonane, stopnia ochrony czy rozmiaru. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może wybrać dokładnie taki model, jakiego potrzebuje. Dostępne są zarówno buty:

  • wysokie,
  • niskie,
  • półbuty,
  • z wodoszczelną powłoką.

 Wygodne i oddychające buty robocze z amortyzacją są gwarancją udanego dnia, dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem.

buty robocze

Jakie obuwie robocze wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór obuwia roboczego. Podstawowe model to: S1, S2 lub S3. Można zainwestować w dobre, oddychające buty robocze na cały rok, jak i sezonowe modele. Sportowe, wentylowane obuwie z miękką podeszwą znajduje zastosowanie latem, natomiast zimą lepszym wyborem są wysokie, wzmacniane i wodoszczelne buty robocze. Skutecznym zabezpieczeniem przed wodą są także gumowe, wodoszczelne modele lub wersja S5 przeznaczone do skrajnych warunków. Męskie obuwie robocze dostępne jest w dużych rozmiarach w wielu wariantach kolorystycznych: czarne, białe, żółte, niebieskie i wiele innych. Różnią się także materiałem, z którego zostały wykonane, co wpływa na ich odmienne zastosowanie.