Na co zwrócić uwagę kupując półbuty robocze
Obuwie BHP

Na co zwrócić uwagę kupując półbuty robocze?

Zakup półbutów roboczych nie powinien być wykonywany w pośpiechu, ponieważ są one najważniejszym elementem ubrania roboczego. Ochraniają one stopy przed różnymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w zależności od specyfiki pracy mogą to być zagrożenia chemiczne, mechaniczne, biologiczne albo niekorzystne warunki atmosferyczne.

Półbuty robocze – podstawowe cechy

Półbuty robocze męskie są noszone przez wiele godzin w ciągu dnia, z tego względu powinny być przede wszystkim wygodne. Na komfort użytkowania wpływa rodzaj podeszwy, zazwyczaj do ich produkcji jest wykorzystywana metoda wtrysku. Takie podeszwy cechują się dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne, a także niskie temperatury. Wierzch półbutów roboczych może być wykonany z równych surowców, tworzyw sztucznych, weluru, zamszu albo skóry licowej. Półbuty robocze męskie wykonane ze skóry cechują się największą wytrzymałością. Półbuty robocze z BHP Gabi zazwyczaj zaopatrzone jest również w podnosek, który ochrania palce przed spadającymi przedmiotami mogącymi spowodować ich zmiażdżenie. Obuwie robocze męskie należy dobrać do rodzaju zagrożeń występujących w miejscu pracy, inny rodzaj obuwia jest potrzebny do ochrony przed przemoczeniem, a inny osłania przed ostrymi przedmiotami, skrajnymi temperaturami czy poparzeniem stóp.

półbuty robocze czarno zielone

Rodzaje obuwia roboczego

Obuwie robocze, ze względu na kształt można podzielić na:

 – półbuty,

 – trzewiki,

 – sandały,

  – buty do kolan

Półbuty robocze to rodzaj obuwia przeznaczony na okres przejściowy, ale w zależności od zagrożeń występujących w miejscu pracy mogą być obuwiem całorocznym. Dokonując wyboru półbutów roboczych męskich, trzeba zwrócić uwagę aby nie były zbyt masywne, ponieważ mogą nadmiernie obciążać stopy, z kolei przypadkowy wybór najtańszych modeli może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.